გაეროს ბავშვთა ფონდი "UNICEF Georgia"
გაეროს ბავშვთა ფონდი "UNICEF Georgia" თბილისში არის UNICEF-ის რეგიონალური ოფისი, მსოფლიოში ცნობილი ორგანიზაცია, რომელიც მუშაობს ბავშვების ცხოვრების პირობების გაუმჯობესებასა და მათი უფლებების დაცვაზე. ამ ორგანიზაციის მთავარი მისია საქართველოში არის უზრუნველყოს ყველა ბავშვის უსაფრთხოება, ჯანმრთელობა და განათლება, განსაკუთრებით მათ, ვინც განიცდის სირთულეებს ეკონომიკური ან სოციალური ფაქტორების გამო.
იუნისეფი საქართველო აქტიურად თანამშრომლობს სამთავრობო უწყებებთან, ადგილობრივ თემებთან და საერთაშორისო პარტნიორებთან პროგრამების განსახორციელებლად, რომლებიც მიმართულია ბავშვებისა და მოზარდების ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესებაზე. განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა განათლებაზე თანაბარი ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფას, ბავშვთა უფლებების ხელშეწყობას და ბავშვთა სიღარიბის აღმოფხვრას. ორგანიზაცია ატარებს კვლევას, ახორციელებს ინოვაციურ გადაწყვეტილებებს და აზიარებს საუკეთესო პრაქტიკას ამ მიზნების მისაღწევად.
ვიზიტი გაეროს ბავშვთა ფონდში "UNICEF Georgia" შეიძლება სასარგებლო იყოს განათლების, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სფეროში მომუშავე პროფესიონალებისთვის, ასევე ორგანიზაციებისა და პირებისთვის, რომლებიც დაინტერესებულნი არიან ბავშვების მხარდაჭერითა და მათი კეთილდღეობის გაუმჯობესებით. ლოკაცია ასევე უზრუნველყოფს ინფორმაციას და რესურსებს მშობლებისა და აღმზრდელებისთვის, რომლებიც ცდილობენ თავიანთი შვილებისთვის უკეთესი ცხოვრების უზრუნველყოფას. გარდა ამისა, UNICEF Georgia რეგულარულად აწყობს ღონისძიებებს და კამპანიებს, რათა მიიპყროს საზოგადოების ყურადღება ბავშვთა უფლებებისა და მათი კეთილდღეობის დაცვის მნიშვნელოვან საკითხებზე.