საერთაშორისო საქველმოქმედო ორგანიზაცია "ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფლები საქართველოს"
საერთაშორისო საქველმოქმედო ორგანიზაცია SOS Children's Villages of Georgia, რომელიც მდებარეობს თბილისში, არის SOS Children's Villages International გლობალური ქსელის ნაწილი, რომელიც მოქმედებს 135 ქვეყანაში. 1989 წელს დაარსებული ასოციაცია "საქართველოს SOS ბავშვთა სოფელი" სპეციალიზირებულია საქართველოში ბავშვების დაცვასა და ოჯახების მხარდასაჭერად, მოქმედებს როგორც არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირი.
ორგანიზაციის მთავარი ხედვა არის, რომ ყველა ბავშვს აქვს უფლება გაიზარდოს სიყვარულითა და პატივისცემით გარემოცულ ოჯახში, უსაფრთხო და დაცულ გარემოში. ეს ხედვა ასახულია ორგანიზაციის მისიით, რომელიც მიზნად ისახავს ოჯახების გაძლიერებას დაუცველი და მიტოვებული ბავშვების კეთილდღეობისთვის. ასოციაცია აქტიურად ეხმარება ბავშვებს მომავლის ჩამოყალიბებაში და საზოგადოებაში საკუთარი ადგილის პოვნაში.
ვინც დაინტერესებულია ბავშვებისა და ოჯახების მხარდაჭერით რთულ ცხოვრებისეულ ვითარებაში, უნდა დაუკავშირდეს საქართველოს SOS ბავშვთა სოფლებს. ორგანიზაცია გთავაზობთ მრავალფეროვან პროგრამებსა და ინიციატივებს, რომლებიც მიზნად ისახავს ბავშვების ცხოვრების გაუმჯობესებას და ოჯახური კავშირების განმტკიცებას. საქართველოს SOS ბავშვთა სოფლებთან თანამშრომლობა შეიძლება მნიშვნელოვანი წვლილი იყოს საზოგადოების განვითარებასა და საქართველოში ბავშვების ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესებაში.